VÝSTAVY A OCENENIA

Písal sa rok 2014, keď sme vo svete designu zabodovali po prvý krát. Na bratislavskom veľtrhu Moddom v Inchebe nadchla porotu naša stolička Narvik a za našu stoličku Modenu originálneho vlastného designu sme si odniesli Čestné uznanie riaditeľa nitrianského veľtrhu Nábytok a bývanie.

Presne o rok neskôr, na jar 2015 sme náš úspech na poli designovej súťaže statočne obhájili. Stôl Bergen a set sedacích prvkov Udine získali cenu Moddom 2015 na bratislavskom veľtrhu rovnakého mena . Komisia posudzovala 20 prihlásených výrobkov a expozícií, veľtrhu sa zúčastnilo viac jako 200 vystavovateľov z piatich zemí

A za dva roky sme prišli na trh s designovým, subtílne pôsobiacim kresielkom Palermo, ktoré vďaka svojej odolnej konštrukcii vyhovie nielen požiadavkam pre využívanie v domácnosti, ale aj v hoteloch alebo kaviarňach. Palermo sme prihlásili do súťaže veľtrhu Moddom v Bratislave a náš exponát si odniesol hlavnú Cenu Moddom za rok 2017.

Veľtrh Nábytok a bývanie v Nitre je jeden z najrenomovanejších veľtrhov interiérového designu, bytových doplnkov a produktov spojených s bývaním v celej strednej Európe. Každoročne sa do Nitry na tento veľtrh schádzajú stovky výrobcov, obchodníkov, remeselníkov, umelcov a architektov, aby ukázali verejnosti to najlepšie zo svojej doterajšej práce. Preraziť medzi tak obrovskou konkurenciou je pre nás výzva!

V roku 2019 vedenie veľtrhu na Galavečeri ocenilo našu designovku Monaco. Voľbu porotcov potvrdili aj predaje, Monaco sa stále teší obrovskej obľube zo strany zákazníkov.

 

       
 

Jar toho istého roku bola pre nás tiež úspešná. Výrobky firmy Drevbyt nezostali bez povšimnutia ani za hranicami. V Prahe v PVA Expo Praha prebehol v marci 2019 súbor veľtrhov FOR HABITAT, FOR INTERIOR, FOR GARDEN a SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE spolu s 8. ročníkom prehliadky interiérového designu Design Shaker.

Medzinárodný veľtrh nábytku, interiérových a bytových doplnkov FOR INTERIOR predstavil prierez oborom, zišlo sa viac ako 300 vystavovateľov nielen z ČR, pričom samotného Design Shakeru sa zúčastnilo 88 českých a zahraničných designérov a výrobných firiem

 

   

 

Veľtrh každoročn oslovuje tisíce ľudí z odbornej verejnosti, designových nadšencov aj zákazníkov zariaďujúcich svoje domovy. Na viac než tridsaťdva tisícoch metroch štvorcových se predstavila konkurencia z celej strednej Európy a asi si dokážete predstaviť, aká obrovská pocta pre nás bola hneď prvý rok uspieť medzi tak obrovským množstvom vydarených výrobkov.

V Prahe jsme vtedy predstavili náš najlepší produkt – stoličku Modena. A ta okamžite zabodovala v súťaži Grand Prix 2019. V čele pražskej poroty zasadal umelec a akademický sochár doc. Ferdinand Chrenka, akad. soch. v roli predsedy, MgA. Roman Kvita, Jan Hejhálek, vydávateľ časopisu INTRO, a Kristina Slavíková z BURDA.CZ. Medzi posuzované kritéria patrily technické parametry, progresivné technológie, materiál, energetická úspornosť, ekologické hľadiská, prednosti a uplatnenie na trhu.

Podľa poroty bola naša ocenená stolička Modena technologicky inovatívnym a dostupným produktom, vďaka čomu sme z Prahy odchádzali s Čestným uznaním. „Od začiatku je vyvíjana s dôrazem na ergonómiu a trvanlivosť a svojim nadčasovým designom je vhodná do každého interiéru,“ napísal o našom produkte Drevarský magazín.