O nás

Rodinnú firmu DREVBYT založil v roku 1991 v Hlohovci Ing. Peter Palatinus a v súčasnosti v nej pracuje už druhá rodinná generácia. Naša spoločnosť sa v prvých rokoch venovala výrobe rozličného nábytku do domácnosti a neskôr aj kuchynskému dizajnu. Po roku 2008 sa však začala špecializovať na výrobu dubových stoličiek a stolov, v ktorej sa postupne vypracovala medzi slovenskú špičku.  
 
Samotná výroba prebieha v pravom rodinnom duchu - celý proces od návrhu až po finálny produkt je výlučne pod kontrolou firmy. To zahŕňa tvorbu originálneho dizajnu, sušenie dreva, technologické prevedenie, výrobu s využitím unikátnej technológie ohýbania dubového dreva, ako aj finálnu povrchovú úpravu. Finálny produkt potom sami doručujeme svojim zákazníkom. 
 
Tento prístup priniesol dubovému nábytku DREVBYT dobré referencie, ako aj ocenenia na nábytkárskych veľtrhoch v Nitre (Nábytok a Bývanie) či Bratislave (Moddom). Naša spoločnosť získala uznanie za dizajn a skvelé ergonomické vlastnosti. Vysoko oceňovaný je aj náš zodpovedný a individuálny prístup k svojim zákazníkom. 
 
V roku 2017 sme rozšírili výrobu o moderné obrábacie centrum, ktoré okrem efektívnejšej výroby otvorilo aj nové možnosti dizajnu - to dokazujú napríklad modely stoličiek Palermo alebo Monaco. Širšiu paletu dizajnu plánuje DREVBYT v blízkej budúcnosti premietnuť do ďalších nových výrobkov. 
 
V súčasnosti je spoločnosť DREVBYT najväčším výrobcom dizajnových dubových stoličiek na Slovensku a plánujeme preniknúť aj na zahraničné trhy. Firemná predajňa sa nachádza v Bratislave, avšak tento odolný a originálny nábytok nájdu zákazníci vo viacerých obchodoch na Slovensku aj v Českej republike.