Výhody dubového nábytku

Prečo si vybrať práve dubový nábytok?

Luxus, elegancia, trvácnosť a nepochybne vysoká kvalita. Tieto tri vlastnosti charakterizujú dubový nábytok. Tento druh domácej výbavy predstavuje nestarnúci trend pri zariaďovaní interiéru. Drevený nábytok nie je len nostalgiou. Dodnes neexistuje lepší materiál ako masív.

Dubový masív ponúka široké spektrum výhod oproti iným výrobným materiálom. Dubové drevo je prírodný materiál. Práve prírodné materiály vdýchavajú našim domácnostiam ducha pohody, zdravia a relaxu.

Dubové drevo patrí vďaka svojim jedinečným vlastnostiam k najobľúbenejším materiálom pre výrobu nábytku. Tradične pre jeho atraktívny vzhľad. Kresba dreva je vždy iná a práve preto je každý kus nýbytku z dubového masívneho dreva originálom.

Dubový masív je zdravý materiál na rozdiel od drevotriesky, z ktorej sa počas rokov uvoľňujú škodlivé toxické látky. Výhodou dubového masívu je aj jeho prirodzený krásny vzhľad. Kresba dreva je vždy iná a práve preto je každý kus nábytku z dubového masívneho dreva originálom.

Plusy dubového dreva však pri vzhľade, ktorý v súčasnosti zodpovedá najžiadanejším trendom klasických i moderných interiérov nekončia. Znamenité sú aj jeho technické vlastnosti. Ponúka napríklad výrazne väčšiu odolnosť než ostatné používané druhy drevín. Na rozdiel od drevotriesky, z ktorej sa počas rokov uvoľňujú škodlivé toxické látky je dubový masív zdravý materiál.


Výhodou masívu je aj jednoduchá zmena farby nábytku. Ak sa Vám nepozdáva prirodzená farba dreva, môžete si vybrať nábytok, ktorý je namorený, vďaka čomu sa zmení jeho farba. Povrch dubového nábytku je vždy ošetrený prírodným olejom alebo voskom, čím sa len zvýrazní a zlepší jeho vzhľad. Za veľké pozitívum dubového nábytku sa považuje aj skutočnosť, že je veľmi jednoduché poškodený nábytok opraviť. Menšie škrabance na nábytku stačí prebrúsiť a pretrieť olejom, alebo voskom. Nábytok bude opäť ako nový. Prirodzená je aj dlhovekosť takéhoto materiálu.

Dubový nábytok je vďaka svojej pevnosti a sile obľúbený medzi rodinnou klientelou. Vďaka nevšednému vzhľadu si však nachádza obľubu aj medzi mladými ľudmi túžiacimi po luxuse. Osobitá kresba ho zas radí medzi elegantné a zaujímavé kusy nábytku. Práve vďaka dubovému nábytku môže váš interiér získať prírodný moderný štýl a dýchať eleganciou. Jednoduché línie  len podčiarkujú jeho nadčasovosť a luxus, pričom dokonale oživia nejeden interiér.

Dubové drevo a jeho prednosti

Duby sú dlhoveké, pomaly rastúce stromy. Dubové drevo je jedným z najlepších materiálov na výrobu nábytku. Je to vďaka jeho vysokej tvrdosti a odolnosti. Vzhľadom k tomu, že je dubové drevo veľmi kvalitné, patrí medzi najdôležitejšie stromy severnej pologule.

Základnými vlastnosťami dubového dreva sú tvrdosť, pevnosť, húževnatosť a trvanlivosť. Je známe, že z pre nás dostupných driev dokáže najdlhšie vzdorovať poveternostným podmienkam a striedaniu vlhka aj sucha. Vďaka týmto jeho vlastnostiam sa z neho v minulosti vyrábali mlynské kolesá, pilóty k mostom, lávky ale tiež napríklad veľmi kvalitné sudy. Alkoholické nápoje, ktoré zrejú v sudoch z dubového dreva, majú nezameniteľnú príchuť. Pri dlhodobom ponorení pod vodou dubové drevo skamenie a je mimoriadne odolné voči škodcom.


Ak sa rozhodnete zaobstarať si nábytok z masívneho dubového dreva, potom máte záruku, že ste zvolili skutočnú kvalitu, ktorá vám vydrží po niekoľko desiatok rokov. Nábytok z dubového dreva je perfektnou voľbou pre rodiny s malými deťmi. Tento prírodný materiál je tiež Ideálny pre ľudí trpiacich alergiami.Dubové drevo je veľmi všestranný materiál a možno ho použiť v každom interiéri a do každej miestnosti. Hrejivá atmosféra dubového dreva aj jeho vôňa je skutočne nezameniteľná. Pobyt doma pre vás vďaka dubovému nábytku nebude klišé, ale udalosťou.

Tento druh dreva ocenia najmä tí, ktorí potrebujú spoľahlivý nábytok s jednoduchou údržbou. Povrch dubového dreva nie je lesklý, takže nehrozí každodenné čistenie odtlačkov rúk, ktoré býva spojené s povrchmi simulujúcimi drevo. Životnosť dubového nábytku sa navyše počíta v rádoch stoviek rokov, a preto sa stane verným spoločníkom hneď pre niekoľko generácií.


Dubový nábytok?  Dizajnéri hovoria áno!

Vďaka vyššie zmieneným vlastnostiam býva dubový nábytok často používaný bytovými dizajnérmi, pre ktorých je vybavenie interiérov dubovým  masívom samozrejmosťou. Veľmi atraktívna farebnosť tohto dreva navyše umožňuje široké použitie a neobyčajne bohaté spektrum doplnkových farieb. Zrejme najviac sa k dubu hodia prírodné tóny, ktoré skvele vyzdvihnú jeho kresbu a príjemný odtieň dreva. Ak chcete bývať v harmonickom a kľudnom domove, zvoľte preto ako doplnkové farby machovo zelenú, béžovú či bielu.


Dubový nábytok funguje dobre aj ako dominantný prvok v miestnosti. Hodí sa preto aj do domácností s minimalistickým charakterom. V tomto prípade siahnite po neutrálnych farbách, najjednoduchším variantom je kombinácia s bielou alebo šedou. Výhodou dubového nábytku je fakt, že ho nie je potrebné dopĺňať veľkým množstvom dekorácií, pretože je sám o sebe veľmi atraktívne.

"Neváhajte. Skúste dubové drevo a oživte váš domov."